Renáta Jamrichová
Renáta Jamrichová vybojovala na EYOF 2022 v Banskej Bystrici prvé slovenské zlato (Foto: SOŠV/ANDREJ GALICA)

Miloslav Mečíř vidí v mladej Jamrichovej túto svetovú hviezdu

Prezident STZ Miloslav Mečíř reaguje na kritiku, že mladí nedostávajú priestor v reprezentácii a Renátu Jamrichovú prirovnal k tejto svetovej hviezde.


15-ročná Renáta Jamrichová bola príjemným prekvapením EYOF 2022 – Európskeho olympijského festivalu mládeže. Získala dve zlaté medaily a ukázala veľký potenciál smerom do budúcnosti. Jej výborné výkony neušli ani pozornosti prezidenta STZ Miloslava Mečířa. Ten v jej štýle hry vidí českú hviezdu Petru Kvitovú.

Miloslav Mečíř prirovnal hru Jamrichovej k Petre Kvitovej

„Renátku by som prirovnal k Petre Kvitovej. Tým, že je ľaváčka a má krásne uvoľnený štýl. Navyše, výborne sa pohybuje po kurte. Kariéru má rozbehnutú sľubne. Dúfam, že prechod medzi dospelú kategóriu zvládne bez problémov,“ uviedol Miloslav Mečíř pre Nový Čas.

Na vedenie slovenského tenisu a reprezentačné výbery sa v poslednom čase zniesla kritika za to, že dávajú málo priestoru mladým hráčom. Pred časom o tom hovoril napríklad otec Benjamína Privaru. „Niektoré tie reči sú skôr z neznalosti. Myslím si, že tréningová úroveň je koncentrovaná z celého Slovenska. To, ako sa športovci vedia presadiť vo svete, je potom v ich rukách. My sa snažíme im dať čo najviac príležitostí. Zapájame ich do sparingu aj s veľkými tímami. To sú pre mladých určite vzácne skúsenosti,“ reagoval Mečíř.

A kedy by sme teda mohli Renátu Jamrichovú vidieť aj vo fedcupovom tíme Slovenska? „To si netrúfam povedať. Vyzdvihol by som to, že všetky dievčatá, aj okolo nej, staršie hráčky, sú na veľmi sľubnej úrovni. Na tréningoch si zároveň dobre sparingujú. Najdôležitejšie je, keď je dobrá konkurencia, z ktorej potom niečo môže vyrásť,“ dodal Miloslav Mečíř.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − five =