Tereza Mihalíková, Vera Lapková
Tereza Mihalíková (Foto: TASR/AP - Vincent Thian)

Mihalíková s parťáčkou šokovali Madrid: Senzačné vyradenie superfavoritiek ich poslalo do boja o semifinále

MADRID – O senzačný osemfinálový triumf sa na prestížnom podujatí Mutua Madrid Open postarala Tereza Mihalíková aj so svojou nórskou parťáčkou Ulrrike Eikeriovou.


Slovensko-nórsky nenasadený pár dnes nastupovalo na osemfinálový súboj v Madride proti svetovej deblovej jednotke z Česka Kateřine Siniakovej a aktuálnej singlovej 20. Kanaďanke Leylah Annie Fernandézovej v role jasného outsidera, keď kurzy na triumf Mihalíkovej s Eikeriovou atakovali hodnotu šesť!

Na kurte sa ale zápas vyvíjal úplne inak. Po dvoch brejkoch v úvodnom dejstve sa už po 32 minútach Mihalíková s Nórkou radovali zo zisku úvodného setu – 6:1.Ani v druhom dejstve favoritky nenašli na slovensko-nórsky pár účinnú protizbraň i keď už to bol podstatne vyrovnanejší boj. V druhej hre dokonca po brejku viedol kanadsko-český pár 2:0 a zdalo sa, že by sa mohol pokúsiť o očakávaný obrat, ale opak bol napokon pravdou. Mihalíková s Eikeriovou zabojovali a ďalšie štyri hry získali vo svoj prospech a duel už dopodávali do víťazného konca – 6:4.

Supersenzácia v Madride: Krutý kanár podčiarkol trpký debakel argentínskeho favorita so 440. hráčom sveta

Po veľkom a absolútne nečakanom triumfe sa slovensko-nórsky pár v boji o semifinále stretne s turnajovými dvojkami Dabrowská/Olmosová.

Leylah Annie Fernandézová (Can)/Kateřina Siniaková (Cze) vs Ulrrike Eikeriová (Nor)/Tereza Mihalíková – osemfinále 1:6, 4:6

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + five =