Home Správy Mihalíková potvrdila úlohu jednotky a teší sa z titulu v Canberre

Mihalíková potvrdila úlohu jednotky a teší sa z titulu v Canberre

CANBERRA – Tereza Mihalíková spolu s Austrálčankou Naikthou Bainsovou zvíťazili ako nasadené jednotky vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Canberre (25 000 USD, antuka vonku) nad domácimi turnajovými dvojkami Destanee Aiavovou a Ellen Perezovou po setoch 4:6, 6:2, 10:4.

Bainsová a Mihalíková sa v úvode dostali do vedenia 2:0, ich súperky ale odpovedali, keď vyrovnali na 2:2. Austrálsky pár potom pridal aj brejk na 6:4, čím uzavrel prvé dejstvo.

V druhom sete si náskok 2:1 s brejkom vytvoril austrálsko-slovenský pár. Pridali aj ďalší prelomený servis súperiek a viedli 5:2. Na servise si potom vynútili tretí set.

Keďže sa hrá systémom takzvaného supertajbrejku, rozhodujúce dejstvo bolo rýchle. Slovenka a Austrálčanka si navyše pripísali šesť bodov za sebou, čím rozhodli o jeho osude a mohli sa tak tešiť z titulu.