Domov Slováci v akcii Mia Pohánková padla v derby s Češkou: Totálne slovenské sklamanie v Trnave

Mia Pohánková padla v derby s Češkou: Totálne slovenské sklamanie v Trnave

od Majo Malinovský
Mia Pohánková, J&T Banka Slovak Open, Bratislava

TRNAVA – Ani talentovaná Mia Pohánková neodvrátila totálne slovenské sklamanie na domácom halovom podujatí ITF W75 v Trnave.



Stále iba 17-ročná talentovaná hviezdička v dnešnom súboji úvodného kola na domácej pôde podľahla v derby českej súperke Lucii Havlíčkovej. O tri roky staršia Češka zvíťazila po takmer trojhodinovom boji po setoch 7:6(1), 4:6 a 6:3 a vybojovala si postup do osemfinále. V tom už zajtra vyzve nenasadenú ruskú súperku Sofyu Lansereovú.

Pohánková síce vstúpila do zapasu skvele, keď po dvoch brejkoch razom viedla 4:0. O viac ako 70 miest vyššie postavená česká súperka sa ale po nevydarenom úvode dokázala otriasť a znížila na 3:4. Za stavu 5:4 podávala Pohánková na zisk úvodnej sady, ale prišla o ďalšie podanie a o osude prvého setu rozhodol tajbrejk. V tom jasne dominovala Havlíčková, ktorá si vypracovala vedenie 5:0 a po 68 minútach a tajbrejkovom triumfe 7:1 oslavovala zisk prvého setu.

Veľký obrat Pohánkovej priniesol vyrovnanie

Druhý set priniesol zaujímavé momenty v piatej hre, kedy Pohánková čelila štyrom brejkbalom. Všetky ale dokázala odvrátiť a po šiestich hrách bol stav vyrovnaný 3:3. Siedma hra priniesla brejk českej tenistky, ale potom prišli hviezdne chvíle slovenskej hviezdičky. Pohánková od stavu 3:4 získala tri hry po sebe vrátane dvoch podaní súperky a posledné dva gemy dokonca čistou hrou. Za 51 minút tak triumfovala 6:4 a vyrovnala skóre.

Rozhodujúce dejstvo prinieslo vyrovnaný priebeh. Ako prvá si brejkbal v rozhodujúcom dejstve vypracovala Havlíčková, ale Pohánková ho úspešne odvrátila a ujala sa vedenia 3:2. Následne mala sama šancu brejknúť súperku, ale aj Češka brejkbal úspešne odvrátila. Od stavu 2:3 získala česká súperka štyri hry po sebe a po triumfe 6:3 sa radovala z postupu do osemfinále.

Prehra talentovanej hviezdičky Slovenska len podčiarkla totálny dnešný neúspech domácich hráčok v Trnave. už predtým totiž bez zisku jediného setu vypadli Natália Kročková, Radka Zelníčková aj Dominika Pirohová. V debli nevyšiel zápas ani domácej dvojici Stella Kovačičová a Adela Polakovičová, ktoré uhrali len dve hry.

ITF W75 Trnava (60 000 USD, tvrdý povrch hala) – Slovensko

  • 11:10 – Natália Kročková vs Katherine Sebová (Can) – 1. kolo 2:6, 3:6
  • 12:50 – Lola Radivojevičová (Srb – 1.) vs Radka Zelníčková – 1. kolo 6:4, 6:2
  • 14:15 – Lucie Havlíčková (Cze) vs Mia Pohánková – 1. kolo 7:6(1), 4:6, 6:3
  • 13:00 – Xinxin Yaová (Chn) vs Dominika Pirohová – 1. kolo 6:1, 6:3
  • 16:00 – Stella Kovačičová/Adela Polakovičová vs Isabella Šinikovová (Bul)/Elizara Yanevová (Bul) – osemfinále 1:6, 1:6

Zdroj: ts

Podobné články

1 Váš komentár

Slováci v akcii: Streda 25. február 25 februára, 2026 - 6:33 pm

[…] Slováci v akcii […]

Odpovedzte

Zanechajte komentár

seventeen − 14 =