Home Najdôležitejšie Mesačná pauza mu neprospela: Molčan v Štokholme napriek výhody brejku v oboch setoch favorita neprekvapil

Alex Molčan

ŠTOKHOLM – Slovenský tenista Alex Molčan vypadol v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v Štokholme. V stredajšom zápase podľahol Američanovi Jeffreymu Johnovi Wolfovi v dvoch setoch 5:7 a 4:6.

Molčan nastupoval do zápasu v pozícii outsidera, ale v úvodných gemoch to tak vôbec nevyzeralo, keď v tretej hre prelomil servis Wolfa a viedol 2:1. Američan však vzápätí reagoval ribrejkom a po ďalších presvedčivých servisgemoch na oboch stranách kurtu bolo razom 5:5. Koncovka prvého setu patrila favorizovanému Wolfovi, ktorý sa po 51 minútach ujal vedenia v zápase.

V druhej sade mali obaja hráči značné množstvo brejkbalových príležitostí, úspešnejší bol Molčan, ktorý v siedmej hre prelomil servis Američana. Znovu však slovenský reprezentant kľúčový servisgem na potvrdenie vedenia nezvládol a po sérii troch prehratých hier sa rozlúčil s turnajom v Štokholme už v prvom kole.