Home Najdôležitejšie Mertensová zaskočila veľkú favoritku – v Dauhe získava najcennejší titul kariéry

Elise Mertensová

DAUHA – Nenasadená Belgičanka Elise Mertensová (21. v hodnotení WTA) zdolala vo finále WTA Premier v Dauhe (916 131 USD, tvrdý povrch vonku) Rumunku Simonu Halepovú (tretia v hodnotení WTA) po setoch 3:6, 6:4, 6:3

Prvý set sa začal sériou brejkov. Na 2:1 si súperkino podanie vzala Halepová a náskok držala. Neskôr však Mertensová prelomila Halepovej servis na 3:3. Rumunka reagovala ribrejkom, ktorý dosiahla čistou hrou. Bez straty fiftínu si potom podržala svoj servis na 5:3. Bojovný záver prvého setu potvrdila svetová trojka ďalším brejkom a zároveň treťou čistou hrou za sebou a šla do vedenia 1:0 na sety.

Bývalá svetová jednotka začala dobre aj druhé dejstvo. Viedla v ňom 2:0. Potom však prišla o servis na 1:2 a vtedy si Belgičanka vypýtala prestávku na ošetrenie. Po jej návrate na kurt takmer všetky hry priniesli brejkbal, ale žiaden brejk. Mertensová neskôr obrala Halepovú o servis na 5:4 čistou hrou a šla podávať na vyrovanie na 1:1 na sety. Zvládla to hneď pri prvej možnosti.

Rozhodujúcu časť začala vedením 2:0 Mertensová. Halepová sa však vrátila a vyrovnala na 2:2. Belgická tenistka reagovala ribrejkom na 3:2 a náskok držala. Za stavu 5:3 sa na riterne dostala do vedenia 40:15 a premenila hneď prvý mečbal.

• Mertensová po prvý raz v kariére vzala Halepovej set (v treťom vzájomnom zápase)