Home Najdôležitejšie Mériová v derby skončila na rakete českej súperky: Strešnáková, Zelníčková a Pohánková sa v Bratislave prebojovali do hlavnej súťaže

Mériová v derby skončila na rakete českej súperky: Strešnáková, Zelníčková a Pohánková sa v Bratislave prebojovali do hlavnej súťaže

by Majo Malinovský
Eszter Mériová

BRATISLAVA – Slovenské tenistky Katarína Strešnáková, Radka Zelníčková a Mia Pohánková sa prebojovali do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023.

Zelníčková v pozícii nasadenej šestky zvíťazila vo finále kvalifikácie nad Češkou Anetou Laboutkovou, zdolala ju 6:3, 6:3. Strešnáková ako tretia nasadená hráčka zdolala deviatku pavúka Denisu Hindovú z Českej republiky 7:6 a 6:4 a 15-ročná Pohánková zvíťazila nad siedmou nasadenou Merel Hoedtovou z Holandska 6:4, 3:6 a 7:5.

“Mala som týždňovú prípravu na tento turnaj. Keď mi v prvom kvalifikačnom kole súperka nenastúpila, tak som si vravela, že mi stačí vyhrať jeden zápas a budem v hlavnej súťaži. Bojovala som do poslednej loptičky, mala som náročnú súperku. Na svoje prvé vystúpenie medzi ženami to hodnotím veľmi pozitívne,” povedala Pohánková pre oficiálny web turnaja.

Do hlavnej súťaže sa neprebojovali Sofia Milatová a Emma Tóthová.

Eszter Mériová sa neprebojovala do druhého kola, keď nad jej sily bola Češka Nikola Bartůňková, ktorej podľahla 6:7, 6:1 a 6:3.

1. kolo: Nikola Bartůňková (ČR) – Eszter Mériová (SR) 6:7 (2), 6:1, 6:3

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + eleven =