Ilustračné foto (Foto: TASR/AP - Natacha Pisarenko)

Megaškandál na Wimbledone: Došlo k ovplyvňovaniu zápasov? ITIA začala vyšetrovanie

LONDÝN – Medzinárodná agentúra pre tenisovú integritu (ITIA) uviedla vo svojom nedávnom vyhlásení, že bola stávkovými kanceláriami upozornená na podozrivé stávky na dva zápasy nedávno skončeného Wimbledonu. Doposiaľ neboli zverejnené informácie o konkrétnych zápasoch, ale pravdepodobne ide o jeden zápas dvojhry a jeden duel vo štvorhre.


„Počas Wimbledonu nám boli zaslané dva poplachy zo stávkarského priemyslu, ktoré obsahovali netradičné vzorce,“ uviedli predstavitelia ITIA agentúre Reuters.

Takéto netradičné vzorce stávkovania zahŕňajú v drvivej väčšine prípadov obrovskú hodnotu prestávkovaných peňazí, ktoré sa vymykajú štandardne prijatým stávkam. Väčšinou ide o stávky na gemy, stratené podania či v menšej miere na nečakaný zvrat v celom zápase.

ITIA zatiaľ nechce byť konkrétna, pretože sa podozrivými zápasmi bude najbližšie dni zaoberať. „Nie sme schopní v túto chvíľu poskytnúť žiadne detaily, pokiaľ sa na to nepozrieme pozornejšie,“ pokračoval hovorca ITIA.



„Je dôležité však zdôrazniť, že samotná výstraha nie je s istotou dôkazom ovplyvneného zápasu. Pokiaľ analýza týchto poplachov zistí možnú korupčnú aktivitu, urobí ITIA úplné a dôverné vyšetrovanie,“ podotkol.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Búrlivák Kyrgios opäť vyčíňal: Fanúšikovi ukázal prostredník, hádal sa s rozhodcom a rozbil raketu!

MELBOURNE – Vyčíňal ako obvykle. Kontroverzný austrálsky tenista Nick Kyrgios po boku krajana Thanasiho Kokkinakisa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − six =