Home Najdôležitejšie Medvedev prezradil, ako sa dostal k tenisu: Bola to úplná náhoda

Medvedev prezradil, ako sa dostal k tenisu: Bola to úplná náhoda

by Jaroslav Šípkar
Daniil Medvedev

Dnes je svetovou dvojkou. Rus Daniil Medvedev prezradil, ako sa dostal k tenisu.


Ruský tenista Daniil Medvedev je aktuálnou svetovou dvojkou. Víťaz tohtoročného grandslamového US Open prezradil, v akom veku a akým spôsobom sa dostal k tenisu.

Medvedev sa k tenisu dostal vďaka plávaniu

„Moja mama ma brávala na rôzne krúžky. Nepamätám si všetko: bol tam šach, plávanie, dokonca aj kreslenie. No kreslím strašne, vôbec to nepomohlo. Raz na plávaní sme uvideli plagát: Príď, robíme nábor do tenisovej skupiny,” opisoval Medvedev štart svojej hviezdnej kariéry.

„Bolo to v tej istej hale, na druhom poschodí bol tenisový kurt. Úprimne si nepamätám, či to povedala mama alebo som to bol ja: Skúsme alebo Chcem to skúsiť. Nikdy predtým som raketu nechytil. Bol tam výber, prišlo veľa detí, jeden kurt, nie všetkých zobrali,” pokračoval ruský tenista v rozhovore pre youtube kanál Tinkoff Private Talks.

„Zobrali ma. Neviem prečo, ale zobrali ma. Takto sa začal môj tenisový príbeh. Mimochodom, začal som hrať, keď som mal 6 rokov. Pamätám si, že som hral so stenou. Odpálite loptu a tá sa odrazí. Pamätám si na ten moment, keď som vzal raketu a hral so stenou. To si pamätám do detailov.”

„Pokiaľ si pamätám, páčilo sa mi to. Na začiatku ma nikto nikdy nenútil hrať tenis. Preto sa mi to s najväčšou pravdepodobnosťou páčilo,” dodal ruský tenista, ktorý sa čoskoro predstaví na Turnaji majstrov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 1 =