Daniil Medvedev
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias)

Medvedev neskrýva nadšenie z rozhodnutia organizátorov US Open: Som šťastný, že budem môcť obhajovať titul

NEW YORK – Ruský tenista Daniil Medvedev uviedol, že je šťastný z rozhodnutia usporiadateľov US Open. Čerstvá svetová jednotka síce musí v Spojených štátoch štartovať pod neutrálnou vlajkou, ale dostane príležitosť obhajovať minuloročný titul.


USTA sa na rozdiel od Wimbledonu rozhodla, že na amerických turnajoch budú môcť Rusi a Bielorusi štartovať. Má to síce svoje podmienky (napríklad nutnosť štartovať pod neutrálnou vlajkou), ale nebude sa opakovať situácia zo súčasnej trávnatej časti sezóny. Vo Wimbledone a na ďalších britských turnajoch totiž Rusi a Bielorusi hrať nesmú, kvôli čomu hráči štartujúci na Wimbledone prídu o všetky body do svetového rebríčka.

Je rozhodnuté! Ruskí a bieloruskí tenistu budú môcť štartovať na US Open pod jednou podmienkou

„Som šťastný, že budem môcť obhajovať titul,“ mal veľkú radosť počas tlačovej konferencie v Halle ruský tenista. „Bolo by veľkým sklamaním, ak by som nemohol, pretože mám na minulý ročník skvelé spomienky a US Open, čo je vždy úžasný turnaj, je pre mňa v niečom výnimočné,“ podotkol.

Narážal tým na vzťah s americkými fanúšikmi, ktorí mu dlho nemohli prísť na meno a pri zápasoch naňho často bučali. Ale po senzačnej jazde v roku 2019, keď dokráčal až do finále, sa niečo zlomilo. Stále síce naňho časť publika bučí, ale druhá časť mu fandí, čo sa prejavilo aj na jeho ďalších výsledkoch. V roku 2020 prišiel do semifinále a vlani dokonca vybojoval titul, čím zamedzil Novakovi Djokovičovi skompletizovanie kalendárneho grandslamu.

V New Yorku si tak bude môcť urobiť chuť po sklamaní, ktorým zákaz hrania vo Wimbledone rozhodne je. Na druhú stranu to Rus berie športovo. „Vždy si hovorím, že budem rešpektovať všetky pravidlá. A tam, kde budem môcť štartovať, tak hrať budem a pokúsim sa odviesť čo najlepší výkon,“ priznal Medvedev.Štartovať bude aj na trávnatom podujatí na Malorke

„Je to ďalší zo skvelých turnajov. A keďže nebudem hrať vo Wimbledone, nerobí mi problém odohrať tri turnaje v troch týždňoch,“ povedal k svojmu programu. „Potom zostanem pár dní na Malorke a vrátim sa na juh Francúzska, kde sa začnem pripravovať na sériu turnajov v Amerike,“ dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + sixteen =