Home Audio/video Medvedev: Možno až desať rokov po konci Djokovičovej kariéry ľudia naplno ocenia, čo všetko dokázal

Medvedev: Možno až desať rokov po konci Djokovičovej kariéry ľudia naplno ocenia, čo všetko dokázal

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič pokoril cez víkend ďalšie dva rekordy. V Paríži získal svoj 37. titul na podujatiach Masters a o jeden sa tak odpútal od Španiela Rafaela Nadala. Už v sobotu si postupom do finále zaistil siedmykrát post koncoročnej svetovej jednotky, čo pred ním rovnako nedokázal nikto iný. Doteraz sa o tento rekord delil s Petom Samprasom.


“Samozrejme, že keď prekonám niektorého z bývalých šampiónov a zvlášť hráča ako je Pete Sampras, ktorého som ako dieťa obdivoval, tak je to pre mňa niečo mimoriadne. Mám veľkú motiváciu v tom pokračovať. Chcem dokázať, že môžem prekonať všetky rekordy,” uviedol 34-ročný Djokovič, ktorý vo finále zdolal v súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov Rusa Daniila Medvedeva v troch setoch 4:6, 6:3 a 6:3.

Srbovi sa tak aspoň čiastočne podaril revanš za prehru s Medvedevom vo finále US Open, ktorou prišiel o šancu získať kalendárny Grand Slam. “Túto kapitolu som už uzavrel. Je to za mnou. Neľutujem to a ani netrpím celé dni pre to, že som kalendárny slam tento rok nezískal. Preniesol som sa cez to a sústredil som sa iba na tento turnaj. Prišiel som sem a dosiahol som to, čo som chcel.”

Medvedev vo finále získal prvý set, ale v rozhodujúcich momentoch mal navrch jeho súper. “Nerád prehrávam ani vtedy, keď hrám iba na Play Station, takže nemôžem povedať, že by som bol spokojný. Finále rozhodlo pár loptičiek, tie dôležitejšie získal Novak a preto vyhral,” povedal ruský tenista.

Ten si myslí, že Djokovič by si už teraz zaslúžil väčší rešpekt v tenisovom svete za to, čo dosiahol. “Možno až desať rokov po konci jeho kariéry ľudia naplno ocenia, čo všetko dokázal. Tí, čo ho ani nevideli hrať, si na Wikipedii pozrú, kto bol najviac týždňov a najviac sezón svetovou jednotkou a všade budú vidieť Novaka.”

Podľa Djokoviča sa 25-ročný Medvedev dostane v budúcnosti na absolútny vrchol rebríčka: “Už teraz sa tlačí na post svetovej jednotky a som si istý, že sa mu to raz podarí. A bude to absolútne zaslúžené. Je to komplexný, všestranný tenista a líder novej generácie hráčov.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − twenty =