Home Najdôležitejšie Mečbal Slovensko: Zmena v nominácii priniesla úspech, Polášek so Zelenayom potvrdili rolu favoritov

Mečbal Slovensko: Zmena v nominácii priniesla úspech, Polášek so Zelenayom potvrdili rolu favoritov

by Roderik Pastier
Filip Polášek, Igor Zelenay

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa zaslúžili Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera 6:1, 7:6(4).


Slovenský kapitán Tibor Tóth urobil pred deblom zmenu a namiesto pôvodne nominovaného Lukáša Kleina poslal na dvorec skúseného Zelenaya. V úvodnom geme čelili Slováci pri podaní Poláška brejkbalu, no odvrátili ho a v ďalšej hre prelomili servis Tabila. Čiľania však nezložili zbrane a aj pri podaní Zelenaya to bol tuhý boj. Slovenský tandem napokon potvrdil brejk, následne získal aj ďalšie dva gemy a prvý set sa stal jeho korisťou.

Filip Polášek s Igorom Zelenayom (Foto: TASR – Martin Baumann)

Polášek so Zelenayom v rozhodujúcich momentoch dokázali zúročiť bohaté deblové skúsenosti, dobre sa na dvorci dopĺňali. V druhom dejstve Čiľania zlepšili podanie i returny a v šiestom geme Slovákov brejkli pri podaní Poláška. Domáci pár však hneď vzápätí kontroval ribrejkom a následne vyrovnal na 4:4. O osude setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom viedli Čiľania 3:1, no slovenské duo otočilo nepriaznivý vývoj. Za stavu 6:4 premenilo Slovensko vďaka esu Poláška hneď prvý mečbal.1. svetová skupina Davisovho pohára:
SLOVENSKO – Čile 2:1 po štvorhre
Alex Molčan – Cristian Garin 2:6, 4:6
Norbert Gombos – Nicolas Jarry 6:3, 6:7 (5), 6:3
Filip Polášek, Igor Zelenay – Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera 6:1, 7:6 (4)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + 12 =