Home Najdôležitejšie Masaker favoritov pokračuje na Wimbledone aj v 2. kole

Masaker favoritov pokračuje na Wimbledone aj v 2. kole

LONDÝN – Druhá nasadená Dánka Caroline Wozniacka prehrala v 2. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s Ruskou Jekaterinou Makarovovou po setoch 4:6, 6:1, 5:7.

Dánska favoritka mala katastrofálny vstup do zápasu. V prvom sete nabrala po dvoch stratených podaniach manko 1:5. V koncovke hrala presne, začínala súperku čoraz väčšmi trápiť, ale stačilo to len na skorigovanie výsledku.

Druhé dejstvo bolo jasne v réžii víťazky Australian Open. Ruska kopila chyby a tak-tak zabránila za stavu 0:5 „kanárovi“

Rozhodujúci set nápadne pripomínal ten prvý. Rodáčka z Moskvy bola aktívnejšia a dva brejky ju priviedli k náskoku 5:1. Dánka bojovala, v 9. geme zmazala na príjme tri mečbaly za sebou a po vyrovnaní na 5:5 mohla byť na koni. Ruská ľaváčka ju však zastavila v 11. hre v rozlete a po zmene strán premenila víťazným volejom celkovo piaty mečbal.

• Wozniacka premenil 5 zo 6 brejkbalov
  • celkovo získala o 3 fiftíny viac
  • Makarovová znížila vo vzájomnej bilancii na 2:7, vyhrala však 2.-krát za sebou a nadviazala na triumf z 2. kola lanského US Open

„Myslím si, že som urobila všetko, čo som mohla. Nehnevám sa na seba, pretože som bojovala a hrala som, ako viem. Moja súperka sa prekonávala a mala aj trochu šťastia,“ uviedla po stretnutí sklamaná dánska tenistka.