Home Roland Garros Andrej Martin vstúpil do kvalifikácie na Roland Garros víťazne

Andrej Martin vstúpil do kvalifikácie na Roland Garros víťazne

PARÍŽ – Slovenský tenista Andrej Martin uspel v 1. kole kvalifikácie na druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku), keď zdolal Kevina Kinga z USA po setoch 6:2, 7:5.

Andrej šiel v prvom sete už do vedenia 4:0. Američan si potom síce dvakrát bez problémov podržal servis, no Martin žiadne komplikácie na podaní nepripustil a presne po pol hodine premenil prvý setbal.

Slovenský tenista v druhom dejstve získal náskok brejku na 2:1, no súper reagoval ribrejkom. Neskôr King viedol 5:3, no Andrej si vzal stratený servis naspäť. Následne sám prelomil súperovo podanie na 6:5 a v ďalšej hre premenil prvý mečbal.