Home Najdôležitejšie Martin zvládol drámu, v Bratislave po prvom dni vyrovnané

Martin zvládol drámu, v Bratislave po prvom dni vyrovnané

by David Pavlik
Andrej Martin

BRATISLAVA – Skóre zápasu I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom je po prvom dni 1:1.

O vyrovnanie sa v druhej dvojhre postarala slovenská dvojka Andrej Martin. Vo výbornej forme hrajúci Slovák zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5. V piatkovej úvodnej dvojhre podľahol Martin Kližan hosťujúcemu Sandrovi Ehratovi 2:6, 6:7(7).

Úvodný set bol v jednoznačnej réžii Martina. Ten odskočil do náskoku 4:0 a v koncovke už vedenie s prehľadom kontroloval.

V druhom dejstve Martin nevyužil v otváracom geme dva brejkbaly. Sám odolal manku 0:40 v šiestej hre. V koncovke už bol ale pri šanciach Laaksonena prikrátky, Švajčiar získal dejstvo pomerom 6:4.

V rozhodujúcom sete vyšiel Martinovi začiatok výborne. Po brejku a jeho následnom potvrdení unikol na 3:1. Slovenská dvojka sa v deviatej hre na riterne dostala k mečbalu, zostal ale nevyužitý, čo Laaksonena povzbudilo. Výsledkom bolo jeho okamžité vyrovnanie na 5:5. Radosť mu ale dlho nevydržala – Martin brejkom v jedenástom geme a následnom potvrdení na servise spečatil dôležité víťazstvo a vyrovnanie.

• na esá dominoval Martin 6:1
  • vyhral 4 z posledných 5 daviscupových dvojhier

Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 16:00 nominoval slovenský nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý pár Filip Polášek/Igor Zelenay. Vo švajčiarskom drese by sa mali objaviť Marc-Andrea Hüsler a Henri Laaksonen. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Kližana a Laaksonena. Program uzavrie duel tímových dvojok Martina s Ehratom.