Home Správy Skvelý Martin zabojuje v Samarkande o tretie challengerové finále za sebou

Skvelý Martin zabojuje v Samarkande o tretie challengerové finále za sebou

SAMARKAND – Tretí nasadený Andrej Martin zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v uzbeckom Samarkande (54 160 USD +H, antuka vonku) dominikánsku deviatku žrebu Josého Hernándeza-Fernándeza 6:4, 4:6, 6:2.

Úvodný set sa lámal hneď na začiatku. Bratislavský rodák ho otvoril brejkom, ktorý napriek trom hrozbám straty servisu potvrdil. Ďalší priebeh skúsene kontroloval. V deviatom geme síce nevyužil dva setbaly na príjme, ale za stavu 5:4 celkovo tretí áno. Vypracoval si ho esom, premenil priamym bodom z podania.

Druhé dejstvo rozohral Andrej opäť výborne. Vďaka brejku z tretej hry viedol 3:1, Dominikánec však rýchlo vyrovnal a postupne začal vo výmenách dominovať. Za stavu 5:4 ho poslal bekhendový víťazný ritern k dvom setbalom – vďaka nátlakovej hre z forhendu využil hneď prvý. Martin dostal následne za odhodenie rakety varovanie.

Vypustenie negatívnej energie mu pomohlo vrátiť sa k presnému tenisu z prvej polovice zápasu. Na začiatku tretieho setu odolal brejkbalu, vyrovnal na 1:1 a zakrátko sa odpútal do vedenia 5:1. Koncovku si postrážil bez problémov. V ôsmom geme premenil hneď prvý mečbal, keď súper frustrovane napálil ritern druhého podania do siete.

• Martin vyhral 14. zápas za sebou
  • odvrátil 8 z 10 brejkbalov
  • na esá dominoval 4:0

V boji o tretie finále z posledných troch turnajov narazí Andrej Martin na najvyššie nasadený francúzsky talent Corentina Mouteta.