Home Správy Martin na challlengeri v Montevideu hladko do 3. kola

Martin na challlengeri v Montevideu hladko do 3. kola

MONTEVIDEO – Šiesty nasadený Andrej Martin zdolal v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v uruguajskom Montevideu (54 160 USD +H, antuka vonku) hráča štvrtej stovky rebríčka, Brazílčana Pedra Sakamota 6:2, 6:2.

Úvod bol hektický. Andrej mal problémy na servise v druhom geme, tri brejkbaly súpera sa mu podarilo odvrátiť. V ďalšej fáze zápasu diváci videli sériu troch stratených podaní. Od stavu 3:2 už rodák z Bratislavy svoj výkon stabilizoval a súpera k žiadnemu gemu nepustil. Prvé dejstvo ukončil využitím druhého setbalu v ôsmej hre.

Aj v druhom sete bol servis veľkým problémom oboch tenistov. Martin nepotvrdil získaný brejk na 1:0. Následne sa však herne presadil a získal tri gemy za sebou. Sakamoto sa pokúsil o návrat do zápasu prelomením Andrejovho servisu. Záverečnú fázu si však od skóre 4:2 nasadený tenista postrážil, druhý set a celé stretnutie ukončil pri skóre 5:2 čistou hrou na podaní.