Home Správy Martin s prehľadom do štvrťfinále challengeru v L’Aquile

Martin s prehľadom do štvrťfinále challengeru v L’Aquile

Andrej Martin

L’AQUILA – Najvyššie nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskej L’Aquile (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Nemcom Petrom Torebkom po setoch 6:2, 6:4.

Martin využil možnosť na získanie brejku už v úvodnom geme. Výhodu potvrdil na servise čistou hrou. V ďalších minútach bol priebeh gemov vyrovnanejší, Torebko nechcel dopustiť ďalšiu stratu podania. V siedmej hre však znova podľahol tlaku Andreja a prišiel o ďalší servis. Vzápätí mal šancu na ribrejk, ktorú nevyužil a Slovák ukončil úvodné dejstvo premenením prvého setbalu.

Na začiatku druhého setu prišli obaja hráči o servisy. Favorit mohol stratiť aj ďalšie podanie, hrozbu však za stavu 1:2 odvrátil. V ďalšom geme sa znova dostal do tempa vybojovaným brejkom. Skúsený Nemec sa snažil manko zmazať, no v maratónskej šiestej hre plnej zhôd nezužitkoval na riterne dve príležitosti. Naopak, Bratislavčan svoju šancu zvýšiť na 5:2 áno. Súper ešte zabojoval, znížil na 4:5, ale viac mu Slovák nedovolil.