Home Správy Martin otočil ďalší zápas – na challengeri v Bratislave je vo štvrťfinále

Martin otočil ďalší zápas – na challengeri v Bratislave je vo štvrťfinále

BRATISLAVA – Piaty nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v Bratislave (69 280 EUR +H, antuka vonku) s Čechom Adamom Pavláskom po setoch 3:6, 6:1, 6:2.

V prvom sete sa náš tenista trápil na príjme. Za stavu 2:3 prišiel o servis, a keďže vzápätí nevyužil svoje jediné dva brejkbaly, o pár minút sa musel zmieriť s faktom, že ho rovnako ako včera čaká potreba otáčať duel.

Do druhého dejstva vstúpil Andrej výborne. Od stavu 1:1 českého súpera, ktorý robil čoraz viac chýb, jasne valcoval. Bol neomylný na podaní, kvalitne riternoval a šnúrou piatich získaných gemov poslal duel do tretej časti.

V nej pokračoval v dominantnom výkone. Pavlásek si udržal po dlhej dobe servis až pri manku 0:4. Záver Slovák kontroloval. Za stavu 5:2 premenil krížnym víťazným bekhendom hneď prvý mečbal.

• Martin postúpil v rámci challengerov do 6. štvrťfinále za sebou
  • vyhral 30. zápas sezóny
  • dnes pustil súpera iba ku dvojici brejkbalov

Štvrťfinálovým súperom 29-ročného bratislavského rodáka bude slovenská i turnajová jednotka Martin Kližan alebo 16. nasadený Ind Sumit Nagal. Postup do štvrťfinále už v skorších hodinách zaknihoval aj Norbert Gombos.