Home Správy Martin suverénne do finále challengeru v Come

Martin suverénne do finále challengeru v Come

by Tomas Hmira

COMO – Šiesty nasadený Andrej Martin postúpil do finále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom Come (46 600 EUR +H, antuka vonku), keď si poradil s nasadenou jednotkou Stefanom Travagliom 6:2, 6:1.

Slovenský tenista vstúpil do stretnutia fantasticky. Po rýchlom brejku sa ujal vedenia 3:0, čím si vytvoril skvelý základ a zisk prvého setu.

Aj v druhom sete pokračovala jeho dominancia. Opäť si rýchlo vypracoval náskok 3:0, ktorý zveľadil ešte jedným brejkom. Za stavu 5:1 doviedol zápas pri vlastnom podaní čistou hrou do víťazného konca.

• Martin sa pozrie do piateho challengerového finále v aktuálnej sezóny, trikrát sa tešil z titulu
  • ak zajtra uspeje, pripíše si presne 50. víťazstvo v sezóne
  • v online rebríčku sa posunul na 112. miesto, dostal sa pred Norberta Gombosa na pozíciu slovenskej dvojky
  • v dnešnom zápase si pri svojom podaní Martin štyrikrát uhral gem čistou hrou

Vo finále sa slovenský tenista stretne s nenasadeným Facundom Menom z Argentíny.