Home Správy Martin skončil na challengeri v Prahe nečakane v 2. kole

Martin skončil na challengeri v Prahe nečakane v 2. kole

PRAHA – Najvyššie nasadený Andrej Martin prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v Prahe (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Ceng Ťun-sinom z Taiwanu v troch setoch 2:6, 7:6(3), 2:6.

Favorizovaný Slovák vstúpil do zápasu brejkom, no v ďalšom priebehu prevzal iniciatívu taiwanský talent – niekdajšia juniorská svetová jednotka. Okamžite vyrovnal a o pár minút už viedol 4:1. Andrej ešte po zmene strán znížil, ale viac toho v prvom sete nepredviedol.

Druhé dejstvo spočiatku kopírovalo to prvé. Začalo sa brejkom v prospech nášho tenistu, na ktorý reagoval Ceng Ťun-sin obratom na 4:1. Tentoraz sa podarilo bratislavskému rodákovi manko zmazať, po brejku na 6:5 bol pri skóre 30:0 dokonca dva fiftíny od vyrovnania, no húževnatý súper si šnúrou štyroch získaných bodov vynútil skrátenú hru. V tej bol po výsledku 7:3 úspešný Martin.

Na začiatku tretieho setu ťažil tchajpejský rodák opäť z výbornej pasáže, počas ktorej otočil z 0:1 na 3:1. Tentokrát v ďalšom priebehu nepoľavil. V šiestom geme ustál pri vlastnom podaní skóre 15:40, zvýšil na 4:2 a záver kontroloval.

• Martin zvládol pred Prahou svoj úvodný zápas na všetkých 11 tohtoročných challengeroch
  • dnes odvrátil len 4 brejkbaly z 12

V Prahe zostáva hájiť slovenské farby ešte Lukáš Klein, ktorý dnes svoj zápas 2. kola zvládol.