Home Správy Martin na challengeri v Ludwigshafene skončil v 3. kole

Martin na challengeri v Ludwigshafene skončil v 3. kole

LUDWIGSHAFEN – Piaty nasadený Andrej Martin podľahol v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Ludwigshafene (46 600 EUR +H, antuka vonku) argentínskej deviatke žrebu Facundovi Bagnisovi 1:6, 3:6.

Andrej sa dopracoval k prvému brejkbalu v treťom geme. Bagnis tlak zvládol. V ďalšom geme to bol práve Juhoameričan, kto sa dostal k brejkbalu a šancu premenil. Na kurte pôsobil stabilnejším dojmom, robil menej chýb. Slovákovi sa vôbec nedarilo a celý set prehral 1:6 – v posledných dvoch gemoch prvého setu nezískal ani jeden fiftín.

Aj v úvodnom geme druhého setu bol Bagnis lepším tenistom, ale Martin v kľúčovom momente zabral a odvrátil dôležité brejkbaly. V tretej hre sa mu strate servisu nepodarilo zabrániť. Bratislavský rodák síce pôsobil na kurte lepším dojmom ako v úvodnom sete, súper napriek tomu kontroloval hru. Slovák mal šancu na návrat do zápasu v ôsmej hre, no nevyužil stav 40:15 na riterne. Zápas zakončil v deviatom geme nevynútenou chybou pri prvom mečbale Argentínčana.