Home Správy Martin nevyužil mečbal a končí v San Benedette pred bránami finále

Martin nevyužil mečbal a končí v San Benedette pred bránami finále

SAN BENEDETTO – Andrej Martin prehral v semifinále turnaja ATP Challenger 80 v San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Talianom Alessandrom Giannessim po setoch 7:6(3), 1:6, 6:7(8).

Martin šiel v prvom sete do vedenia 3:1, vzápätí však jeho taliansky súper dosiahol ribrejk. V ďalšom priebehu obaja spoľahlivo servovali a o víťazovi tak rozhodovala až skrátená hra. V nej si od stavu 3:2 pre Slováka pripísal Giannessi iba jedinú vyhranú výmenu, a tak získal prvý set rodák z Bratislavy.

V druhom sete sa jednoznačne viac darilo Giannessimu. Od stavu 1:1 už hry získaval iba on, a tak si vynútil tretí set.

Ten sa niesol v znamení stabilných servisov. Jediný brejkbal mal Martin za stavu 3:3, ale nepremenil ho, a tak rozhodnutie priniesol až tajbrejk. V ňom viedol náš tenista 5:3, ale vzápätí mal mečbal za stavu 6:5 Talian. Rodák z Bratislavy ho odvrátil a sám sa dostal k možnosti ukončiť zápas za stavu 7:6, ale ani on neuspel. Následne odvrátil ďalšiu súperovu možnosť pri skóre 8:7. Keď sa však Giannessi dostal k mečbalu za stavu 9:8, už nezaváhal a vybojoval si finále.

• na esá vyhral Martin 6:0
  • po druhom podaní získal 48 % bodov
  • odvrátil dva z piatich brejkbalov

Vo finále si víťaz zahrá s lepším z taliansko-argentínskeho súboja medzi Federicom Gaiom a Renzom Olivom.