Home Najdôležitejšie Martin pred semifinálovým duelom s Djokovičom: Novak je skvelou osobnosťou a jeden z mojich najväčších idolov

Martin pred semifinálovým duelom s Djokovičom: Novak je skvelou osobnosťou a jeden z mojich najväčších idolov

by Roderik Pastier

BELEHRAD – Slovenský tenista Andrej Martin sa rovnako ako jeho krajan Alex Molčan prebojoval už do semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Belehrade.


Vo štvrťfinále v pozícii kvalifikanta vyradil piateho nasadeného domáceho Srba Dušana Lajoviča 3:6, 6:3, 6:4. V treťom sete otočil z 0:2. Jeho semifinálovým súperom bude v piatok najvyššie nasadený Lajovičov krajan Novak Djokovič.

“Cítim sa skvele, ďalší vyhratý zápas na mojom konte. Tento turnaj je pre mňa výnimočný aj tým, že som sa naň pripravoval v domácej klubovej súťaži za Poprad-Tatry. Boli sme skvelý tím a chalani so mnou stále prežívajú aj tieto zápasy. Chcel by som ich týmto pozdraviť, sú pre mňa obrovským zdrojom energie a cítim sa, ako by som bol stále s nimi,” citovala slová Martina oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Vyjadril sa aj na adresu Molčana

Slovensko bude mať v srbskej metropole dvojnásobné semifinálové zastúpenie, keďže ešte pred Martinom sa medzi najlepších štyroch prebojoval aj Molčan. “Je to jeho prvý veľký výsledok, dúfam, že ho to posunie aj v budúcnosti k ďalším úspechom. Dvaja Slováci v semifinále na jednom turnaji neboli naozaj už dlhú dobu. Možno pár fanúšikov zajtra príde, s podporou z publika by to bolo určite skvelé,” vyjadril svoje tajné želanie Martin.Slovenský daviscupový reprezentant sa už teší na duel s Djokovičom.  “Keď som videl pavúk, povedal som Patrikovi (Fabianovi), ktorý je tu so mnou, aké by bolo skvelé dostať sa do semifinále a zahrať si proti nemu. Novak je pre mňa špeciálny hráč, vždy som si chcel proti nemu zahrať. Nie je iba špeciálnym tenistom, je aj skvelou osobnosťou, je jedným z mojich najväčších idolov. Teším sa na túto výzvu. Rovnako nás spája aj to, že jeho tréner Marián Vajda je zo Slovenska a je mojim a otcovým dobrým priateľom,” vzal hold svojim najbližším oponentom na záver Martin.

Zdroj: TASR

Podobné články

Leave a Comment

2 × four =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy