Home Správy Martin po náročnom maratóne do semifinále challengeru v Šimkente

Martin po náročnom maratóne do semifinále challengeru v Šimkente

ŠIMKENT – Štvrtý nasadený Andrej Martin zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v kazašskom Šimkente (54 160 USD +H, antuka vonku) 12. nasadeného Marcela Tomása Barriosa Veru z Čile 6:3, 4:6, 6:3.

Slovenský tenista zvládol vstup do zápasu na výbornú. Okamžite súpera brejkol a výhodu napriek dvom hrozbám straty servisu potvrdil. V ďalšom priebehu úvodného setu si strážil podanie. V deviatom geme navyše znova udrel na príjme – 6:3.

Druhé dejstvo otvoril opäť lepšie bratislavský rodák. Po odvrátení brejkbalu z tretej hry sa sám presadil na riterne. Vzápätí zvládol aj maratónsky gem a upravil na zdanlivo komfortných 4:1. Duel bol však v týchto fázach maximálne vyrovnaný. Čiľan začal v koncovke lepšie zvládať kľúčové výmeny a otočil na 6:4.

V rozhodujúcej časti pokračoval tuhý boj. Juhoameričan začal brejkom, o ktorý okamžite prišiel. V závere mal tentoraz pevnejšie nervy Andrej. Parádnym bekhendovým obhodením zaknihoval brejk na 5:3 a o pár minút premenil po bekhendovej chybe súpera druhý mečbal.

• zápas trval 162 minút
  • Martin odvrátil úvodných 9 brejkbalov, celkovo 16 z 19
  • sám premenil 5 z 8 šancí na brejk
  • vyhral 9. duel za sebou
  • Barrios Vera sa dopustil 10 dvojchýb

Semifinálovým súperom vo forme hrajúceho Slováka bude bieloruská turnajová jednotka Jegor Gerasimov.