Home Správy Martin padol na challengeri v Santiagu po boji v 3. kole

Martin padol na challengeri v Santiagu po boji v 3. kole

SANTIAGO – Šestnásty nasadený Andrej Martin prehral v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v čilskom Santiagu (54 160 USD +H, antuka vonku) s brazílskou trojkou žrebu Thiagom Monteirom po setoch 6:7(3), 6:2, 3:6.

V 10-minútovom otváracom geme odolal bratislavský rodák piatim brejkbalom. O chvíľu sa sám presadil na príjme – 3:1. O náskok rýchlo prišiel, dovolil Brazílčanovi vyrovnať na 3:3 a ďalšie prelomené podania už prvý set nepriniesol. Skrátenú hru ovládol pomerom 7:3 favorit.

Do druhého dejstva vstúpil Andrej odhodlane. Rýchlo odskočil do vedenia 2:0, po ďalšom úspechu na riterne zvýšil dokonca na 4:1. Po zmene strán ustál pri vlastnom servise skóre 0:40 a iné komplikácie nedopustil. V ôsmom geme spečatil pri svojom podaní vyrovnanie čistou hrou.

Rozhodujúcu časť otvoril lepšie juhoamerický antukár. Brejk na 3:1 s prehľadom potvrdil a vykročil za postupom do štvrťfinále. Náš tenista mal tri šance na ribrejk v siedmom geme, ale neuspel. Ďalšie si nevypracoval. Rodák z Fortalezy uzavrel duel za stavu 5:3 čistou hrou.