Home Správy Martin na challengeri v Bogote do 2. kola

Martin na challengeri v Bogote do 2. kola

BOGOTA – Šiesty nasadený Andrej Martin si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v kolumbijskej Bogote (50 000 USD +H, antuka vonku) s domácou voľnou kartou Alejandrom Gonzálezom po výsledku 7:6(2), 7:5.

Úvodný set priniesol veľkú drámu. Andrej si dlho strážil brejk z 3. gemu. Za stavu 4:3 sa vysporiadal pri vlastnom podaní so skóre 0:40, v 10. hre však domáci tenista zaknihoval ribrejk. Obrat mohol zavŕšiť pred tajbrejkom. Dva setbaly na 7:5 ale nevyužil a skrátená hra sa stala realitou. Po výsledku 7:2 ju ovládol rodák z Bratislavy.

Druhé dejstvo sa začalo šnúrou štyroch brejkov. Náš tenista sa v ďalších minútach odpútal do vedenia 4:2, no Kolumbijčan dokázal vyrovnať. V koncovke mal pevnejšie nervy nasadený Slovák. Za stavu 6:5 premenil na príjme druhý mečbal.