Home Najdôležitejšie Kližan to opäť nezvládol: Črtajúci sa obrat proti juniorskému finalistovi Wimbledonu nedotiahol

Kližan to opäť nezvládol: Črtajúci sa obrat proti juniorskému finalistovi Wimbledonu nedotiahol

by Majo Malinovský

LYON – Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil na francúzskom podujatí ATP 250 Lyon Open s celkovou dotáciou 481 270 EUR do finále kvalifikácie.


Aktuálne 177. hráč sveta nedotiahol črtajúci sa obrat s favorizovaným švédskym súperom a veľkým talentom Mikaelom Ymerom, ktorý je mladším bratom Eliasa. Iba 22-ročný tenista s etiópskymi koreňmi, ktorý v roku 2015 prehral v juniorskom grandslamovom finále na Wimbledone s Američanom Opelkom, napokon naplnil rolu predzápasového favorita.

Do zápasu aktuálne 102. hráč rebríčka ATP vstúpil skvele, keď hneď v druhej hre zobral Kližanovi podanie a v prvých troch hrách stratil len dva fiftíny a vyhrával suverénne 3:0. Do konca úvodného dejstva sa už hráčom nepodarilo spraviť ani jeden brejk a v deviatej hre Ymer na podaní premenil druhý setbal na zisk prvého setu – 3:6.V druhom dejstve musel Kližan v tretej hre na podaní odvracať tri brejkbaly súpera, ale udržaný servis ho nakopol a vzápätí zobral podanie Ymerovi. Ten následne iba fiftín uhral na servise Slováka a zjavne rozhodený následne aj na vlastnom podaní a razom prehrával už 1:5. Aj keď v siedmej hre dosiahol na jeden brejkbal, využiť sa mu ho nepodarilo a Kližan prvým premeneným setbalom vyrovnal skóre – 6:1.

Slovenský tenista pokračoval v skvelom výkone z druhého dejstva, keď hneď úvodné podanie Ymera získal čistou hrou a po udržaní svojho si vypracoval náskok 2:0. Až do šiestej hry si obidvaja hráči držali podanie, potom ale Kližan zlyhal na servise a na 15 si ho prehral. Následne sa pokúšal o ribrejk, keď na podaní súpera viedol sľubne 30:0, ale mladý Švéd zabral a stratu podania nepripustil. Vo ôsmej hre Kližan cez zhodu servis dokázal udržať, ale následne trestuhodne zahodil tri brejkbaly na podaní Švéda a to sa mu stalo osudným. V desiatej hre si čistou hrou prehral servis a z postupu sa radoval švédsky súper – 4:6. Kvalifikačnú dvojku v boji o hlavnú súťaž čaká brazílsky súper a nasadená šestka Thiago Seyboth Wild.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + two =