Home Správy Martin aj Kovalík bez straty setu do 2. kola challengeru v Punte del Este

Martin aj Kovalík bez straty setu do 2. kola challengeru v Punte del Este

PUNTA DEL ESTE – Andrej Martin a Jozef Kovalík uspeli v 1. kole turnaja ATP Challenger v uruguajskom meste Punta del Este (50 000 USD +H, antuka vonku).

Ako prvý si postup zaistil tretí nasadený Andrej Martin. Mathiasa Bourgua z Francúzska zdolal 7:5, 7:5. V prvom sete pustil súpera po brejku do vedenia 5:3, ale odpovedal šnúrou štyroch gemov. Druhé dejstvo malo turbulentnejší priebeh. Francúz viedol 2:0, o chvíľu prehrával 2:3 s brejkom, ale bleskovo odpovedal a znova rozhodoval úplný záver. V 11. geme si pripísal bratislavský rodák rozhodujúci úspech na príjme.

Štvrtý nasadený Jozef Kovalík zdolal 6:2, 6:4 domáceho Martína Cuevasa. V úvodnom dejstve rozhodol únikom na 2:0. Náskok si poistil druhým úspechom na riterne v 5. geme. V druhom sete náš tenista naďalej kvalitne podával. Mladšieho z bratov Cuevasovcov brejkol za stavu 1:1. Šancu na ribrejk mu v ďalšom priebehu nedal.

Andrej Martin sa v 2. kole stretne s Argentínčanom Guidom Andreozzim, Jozef Kovalík narazí na jeho krajana Andreu Collariniho.