Home Najdôležitejšie Marián Vajda prezradil, kam sa rebríčkovo chce dostať s Molčanom: A Djokovič? Otázka času, kedy bude nový GOAT

Marián Vajda prezradil, kam sa rebríčkovo chce dostať s Molčanom: A Djokovič? Otázka času, kedy bude nový GOAT

by Jaroslav Šípkar
Alex Molčan, Montreal

Marián Vajda prehovoril o cieli s Alexom Molčanom a prezradil, kam sa rebríčkovo chcú dostať. Hovoril aj o Novakovi Djokovičovi, podľa neho otázka času, kedy prekoná Nadala a bude nový GOAT.


Marián Vajda dlhé roky viedol Novaka Djokoviča a stál po jeho boku pri najväčších kariérnych úspechoch. Vybudoval si silné trénerské renomé a nečudo, že po ukončení spolupráce so Srbom bol o jeho služby obrovský záujem. Napokon si vybral spoluprácu s krajanom Alexom Molčanom.

„Bitka bola, ale Alex bol prvý, ktorý za mnou prišiel a oslovil ma. Vyhral už od začiatku. Navyše, urobil mi radosť, pretože som sa po dlhých rokoch mohol vrátiť domov na Slovensko. Toľké roky som bol ako taký námorník na mori preč zo Slovenska… Ja som však zemitý človek a som rád usadený,” hovoril Vajda pre Nový Čas.

Molčan sa pod vedením Vajdu výrazne zlepšil a kuriózna situácia nastala na turnaji v Belehrade, kde sa nový zverenec slovenského trénera stretol vo finále s tým predošlým – Djokovičom.

„Alex v Belehrade vtedy sám oslovil Novaka, či by si s ním nemohol zatrénovať. Novak si ho všimol, ale povedal, že nemá čas, no odkázal mu, že sa s ním stretne vo finále. A tak aj bolo. Alex spravil od tej doby veľký posun. Pevne verím, že v ďalšom roku jeho čísla navýšime.”

Molčan bol najvyššie na 38. pozícii svetového rebríčka ATP. Po nie práve najlepšom závere sezóny (prehral šesť z posledných siedmich zápasoch na okruhu) spadol na 50. miesto, na ktorom uzavrel sezónu. Aký cieľ si stanovili s Vajdom?

„Je ctižiadostivý a má dobrú tréningovú morálku. Nechcem nič predikovať, dúfam však, že by sme sa mohli spolu dostať do top 30. Myslím si, že na tú absolútnu svetovú špičku rozhodne má. Cením si na ňom aj to, že je profesionál. Vybral si najlepší možný tím a má svoj mikrosvet, ktorý ho ženie dopredu. Navyše, nikdy nerobí veci polovičato… To všetko sú skvelé základy pre náš tím,” pochvaľoval si Marián Vajda spoluprácu s krajanom.

Vajda priznáva, že stále zostal v kontakte s Novakom Djokovičom, preberajú spolu život, rodiny, tenis. Vajda očakáva, že v dohľadnej budúcnosti jeho ex-zverenec prekoná grandslamový rekord Nadala (Španiel má 22 titulov, Novak o jeden menej). V tomto kontexte pozitívne vníma rozhodnutie o tom, že Djokovič môže štartovať budúci rok na Australian Open.

„Potešilo ma to. Pre Novaka je Australian Open jeden z najdôležitejších turnajov. Vyhral tam 9-krát. Budúci rok sa tam môže dotiahnuť v počte grandslamov na Nadala. A myslím, že je to len otázka času, kedy ho prekoná a stane sa tým pomyselným GOATom,” uzavrel Vajda.Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

FOTO Molčan s Vajdom na spoločnom teambuildingu: Kde trávia voľno pred novou sezónou hráči z okruhu ATP? - Tenisový Svet 2 decembra, 2022 - 5:33 pm

[…] Marián Vajda prezradil, kam sa rebríčkovo chce dostať s Molčanom: A Djokovič? Otázka času, k… […]

Reply

Leave a Comment

4 + fourteen =