Home Správy Maluniaková si finále v Székesfehérvári nezahrá – nestačila na turnajovú štvorku

SZÉKESFEHÉRVÁR – Slovenská tenistka Laura Maluniaková prehrala v semifinále turnaja ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehérvári (15 000 USD, antuka vonku) so štvorkou žrebu Nefisou Berberovičovou z Bosny a Hercegoviny po setoch 3:6, 2:6.

Maluniaková šla na začiatku zápasu do vedenia 2:0. Potom však o brejk prišla a stav bol vyrovnaný na 3:3. Od tohto momentu si gemy na svoje konto pripísala v sete už iba Berberovičová, ktorá tak prvé dejstvo získala na svoju stranu.

Do druhého setu mala lepší vstup tenistka z Bosny. Viedla 3:1. Potom znížila Slovenka brejkom na 2:3, ale bola to posledná hra, ktorú v zápase dokázala vyhrať. Z postupu do finále sa tak tešila Berberovičová.