Home Najdôležitejšie Favorizovaný Lacko vyhorel na obľúbenej tráve: V americkom Newporte schytal aj kanára

Lukáš Lacko

NEWPORT – Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v semifinále kvalifikácie na trávnatom turnaji ATP v americkom Newporte.

Slovenská kvalifikačná trojka v úvodnom vystúpení nestačila na kanadského súpera Braydena Schnura, s ktorým Lacko jednoznačne ťahal za kratší koniec povrazu.

V prvom sete schytal Slovák na obľúbenom povrchu kanára, keď trikrát stratil podanie a ani jediný raz sa mu nepodarilo zobrať servis kanadskému súperovi. V druhom dejstve už Lacko na rýchlom povrchu stabilizoval podanie, ale opäť na servis Schnura nevyzrel. O osude druhého setu a zároveň zápasu tak rozhodol jediný brejk, na ktorý v deviatej hre dosiahol Kanaďan na podaní Lacka, ktoré si Slovák prehral čistou hrou.

Schnur tak na postup do kvalifikačného finále nepotreboval ani hodinu, za 57 minút sfúkol Lacka 6:0, 6:4 a v boji o hlavný turnaj ho čaká víťaz súboja Ulises Blanch verzus Thai Son Kwiatkowski.