Home Najdôležitejšie Lucky Loser Kovalík odvrátil dva mečbaly a po vyradení favorita je v osemfinále: Zápas trval takmer tri hodiny

Jozef Kovalík

ŠTOKHOLM – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v Štokholme. Nemca Petra Gojowczyka zdolal v pondelkovom stretnutí 1. kola za takmer tri hodiny 6:7 (5), 6:4, 7:5.

Lucky loser Kovalík bol od úvodu aktívnejším hráčom a bolo na kurte poznať, že už absolvoval dva kvalifikačné zápasy. V štvrtom geme prelomil servis favorizovaného Gojowczyka, ktorý sa následne rozohral a vyrovnal na 4:4. O osude vyrovnaného setu musela rozhodovať až skrátená hra, v ktorej uspel nemecký tenista a po viac ako hodine sa ujal vedenia v zápase.

Nasledoval skvelý obrat Kovalíka

V tretej hre druhého setu Kovalík brejkol Nemca, ale ten kontroval ribrejkom a vyrovnal na 2:2. Druhá polovica sady však patrila nášmu tenistovi, ktorý získal náskok brejku a ten si vo zvyšku setu postrážil – 1:1.

V rozhodujúcom sete sa napriek viacerým brejkbalovým príležitostiam hralo dlho bez brejku. V desiatom geme Kovalík odvrátil dva mečbaly, následne brejkol Gojowczyka a po dramatickom priebehu postúpil do osemfinále.