Home Najdôležitejšie Laver Cup po roku opäť korisťou Európy

Laver Cup po roku opäť korisťou Európy

CHICAGO – Laver Cup 2018 sa stal po výsledku 13:8 korisťou Tímu Európa, ktorý tak obhájil prvenstvo z vlaňajška. O rozhodnutie sa postaral po veľkom boji Nemec Alexander Zverev.

John Isner/Jack Sock – Roger Federer/Alexander Zverev 4:6, 7:6(2), 11:9

Po prvý raz išiel výber sveta do vedenia po úvodnej nedeľnej štvorhre. O osude prvého setu rozhodol brejk Európanov z tretieho gemu. V druhom dejstve bol servis dominantný. Jedinú šancu na príjme mali za stavu 6:5 Američania, ale obhodenie z rakety Isnera skončilo v tesnom aute. Všetko si však na radosť chicagského publika vynahradili v skrátenej hre. V supertajbrejku prehrávali 5:8 i 7:9, no odolali dvom mečbalom a po víťazstve 11:9 poslali svet do vedenia 8:7 na body.

Roger Federer – John Isner 6:7(5), 7:6(6), 10:7

Rýchle halové podmienky predznamenávali vyrovnanú bitku s minimom brejkov. A scenár sa naplnil. V úvodnom dejstve sa brejkbal nezrodil, v skrátenej hre otočil „Američan z 1:4 na 7:5. V druhom sete odolal v siedmom geme dvom brejkbalom a za stavu 5:4 mal mečbal na príjme. „Fedex“ mu odolal vďaka pokazenému forhendu súpera, v tajbrejku ustál s veľkým šťastím skóre 4:6 a v supertajbrejku dominoval.

Alexander Zverev – Kevin Anderson 6:7(3), 7:5, 10:7

Brejk neprichádzal ani v ďalšom zápase. Prvý set dospel po 12 dobre odservovaných gemoch do skrátenej hry, ktorú ovládol jasne juhoafrický obor po výsledku 7:3. Na začiatku druhého dejstva nevyužil tri brejkbaly za sebou a v koncovke pykal. Nemec premenil v 12. geme zásluhou nátlakového tenisu na riterne hneď prvý setbal. V supertajbrejku mal manko 5:7, ale zásluhou piatich výmen za sebou strhol víťazstvo na svoju stranu.

Záverečná dvojhra, v ktorej mali nastúpiť Srb Novak Djokovič a Austrálčan Nick Kyrgios sa podľa pravidiel súťaže nekonala. Budúci ročník Laver Cupu bude hostiť v dňoch 20. až 22. septembra švajčiarska Ženeva.