Home Správy Lacko po obrate do semifinále challengeru v Ismaningu

Lacko po obrate do semifinále challengeru v Ismaningu

ISMANING – Šestnásty nasadený Lukáš Lacko zvíťazil vo štvrťfinále turnaja ATP Challenger 90 v nemeckom Ismaningu (69 280 EUR +H, koberec v hale) nad Rusom Tejmurazom Gabašvilim 5:7, 6:4, 6:4.

Lacko začínal zápas na príjme a diváci v úvode nevideli veľa napínavých momentov. Obidvaja tenisti si s istotou držali svoje podania, prvá zhoda prišla až v 11. geme. Za stavu 6:5 ukončil Gabašvili prvý set čistou hrou na riterne.

V druhom dejstve prebral náš tenista iniciatívu. V úvodnom geme využil svoj prvý dnešný brejkbal. V druhej polovici setu bol pod veľkým tlakom skúseného súpera, no nedovolil mu vyrovnať. Vyrovnanie spečatil za stavu 5:4 premenením štvrtého setbalu.

Dôležitý moment rozhodujúcej časti prišiel v tretej hre, keď premenil Slovák v poradí druhí brejkbal. Gabašviliho nepúšťal v ďalšom priebehu k šanci na vyrovnanie a pohodlne dokráčal k víťazstvu. V desiatom geme využil hneď prvý mečbal.

• Lacko zahral 24 es
  • mal 83 % úspešnosť zisku fiftínov po prvom servise
  • odvrátil 5 brejkbalov zo 6

Rodák z Piešťan narazí v semifinále na víťaza nemeckého derby medzi Julianom Lenzom a Johannesom Härteisom.