Home Najdôležitejšie Lacko v Irvingu bez väčších komplikácií postupuje

Lacko v Irvingu bez väčších komplikácií postupuje

Lukáš Lacko

IRVING – Slovenský tenista Lukáš Lacko zvíťazil v 1. kole turnaja ATP Challenger v Irvingu (150 000 USD + H, tvrdý povrch vonku) nad Sebastianom Fanselowom z Nemecka 6:4, 6:3. Zápas trval 1 hodinu a 19 minút.

Prvý set sa niesol v znamení brejkov. Lacko prišiel o servis hneď v úvodnom geme. Neskôr po brejku vyrovnal na 3:3. Slovenský tenista získal podanie svojho súpera na 5:3 a šiel podávať na zisk prvého setu. Podanie však stratil. Hneď v ďalšom geme však opäť zobral servis Fanselowovi a tým si zabezpečil zisk prvého setu.

V druhom sete sa ako prvý do brejku na 3:1 dostal Lacko. Jeho súper však okamžite kontroval ribrejkom. Už v ďalšom geme však Slovák opäť prelomil podanie súpera a náskok už nepustil do konca stretnutia.

• Lacko pustil súpera k šiestim brejkbalom a ten tri premenil
  • Slovák premenil hneď prvý setbal v 1. sete – na servise súpera
  • keď Fanselow podával na udržanie sa v 1. sete, o svoje podanie prišiel čistou hrou

V ďalšom kole si Lacko zahrá proti víťazovi zápasu medzi Ukrajincom Sergijom Stachovským a Američanom Stevom Johnsonom.