Home Správy Lacko na challengeri v Eckentale cez nasadeného súpera do 3. kola

Lacko na challengeri v Eckentale cez nasadeného súpera do 3. kola

by Tomáš Tomeček

ECKENTAL – Lukáš Lacko zvíťazil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Eckentale (46 600 EUR +H, koberec v hale) nad nasadenou osmičkou Dennisom Novakom z Rakúska 6:4, 4:6, 6:4.

Lacko začal zápas brejkom, ktorý úspešne potvrdil. Nadobudnutý náskok si bez väčších problémov udržiaval. Rakúšan bol na riterne pomerne bezzubý, v celom úvodnom dejstve sa dostal len v jednom geme na zhodu. Náš tenista síce v piatej hre druhý brejkbal nevyužil, ale výhodu si vziať nenechal.

V druhom sete sa obraz hry diametrálne zmenil. Novak vyhral 12 z úvodných 15 výmen a ujal sa vedenia 3:0. Skúsený Slovák v ďalšom priebehu zabral. V deviatom geme na príjme viedol 40:15 a stratený servis napokon po troch zhodách získal späť. Vyrovnanie sa mu zrealizovať nepodarilo, súper po zmene strán udrel na príjme – 6:4.

Tretí set mal dramatický priebeh. Na jeho začiatku šiel do vedenia o dva gemy mierne favorizovaný Rakúšan. Lukáš zmazal manko v najkratšom možnom čase. Od stavu 2:3 na kurte jasne dominoval. Pri vlastnom podaní nestratil žiadny fiftín, a tak bol brejk na 4:3 rozhodujúci.

• Novak dominoval 12:9 na esá
  • Lacko odvrátil jediný zo 4 brejkbalov
  • vyhral už 7 zápasov za sebou

V 3. kole narazí skúsený slovenský tenista na víťaza súboja medzi Čechom Lukášom Rosolom a Johnom-Patrickom Smithom z Austrálie.