Home Správy Lacko v 2. kole ATP turnaja v Petrohrade nasadeného súpera nezaskočil

Lacko v 2. kole ATP turnaja v Petrohrade nasadeného súpera nezaskočil

Lukáš Lacko

PETROHRAD – Lukáš Lacko prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade (1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale) s tretím nasadeným Talianom Marcom Cecchinatom v dvoch setoch 5:7, 6:7(6).

Piešťanský rodák mal výborný vstup do zápasu. Úspešne útočil po slabších druhých podaniach súpera a za stavu 1:1 si pripísal brejk. S pribúdajúcim časom sa pomer síl na kurte vyrovnával. V ôsmom geme ešte Talian dva brejkbaly nevyužil, no celkovo piatou šancu o dve hry neskôr nepohrdol. V závere prvého setu bol v medzihre lepší. O pár minút premenil na príjme v poradí šiesty setbal na 7:5.

V druhom dejstve pokračoval rodák zo Sicílie v stupňovaní svojho výkonu. Po brejku na 3:1 a jeho následnom potvrdení bol jednou nohou vo štvrťfinále. Lukáš sa vrátil do boja ribrejkom na 3:4. Ďalšie zaváhania na servise neprišli, a tak musela rozhodnúť skrátená hra. Turnajová trojka v nej senzačne otočila z 1:6 na 8:6.