Home Správy Lacko stratil 11 gemov za sebou, napokon zápas 1. kola v Šen-čene vzdal

Lacko stratil 11 gemov za sebou, napokon zápas 1. kola v Šen-čene vzdal

ŠEN-ČEN – Lukáš Lacko vzdal zápas 1. kola turnaja kategórie ATP 250 v čínskom Šen-čene (733 655 USD, tvrdý povrch vonku). S Američanom Mackenziem McDonaldom v tom čase prehrával 7:5, 0:6, 0:5.

V úvodnom sete bol na príjme spočiatku o niečo nebezpečnejší americký tenista. K premiérovému brejkbalu sa dostal v deviatej hre, ale neuspel. Po zmene strán mal tri príležitosti rodák z Piešťan, no ani on sa nedočkal úspešnej realizácie. Všetko si vynahradil v 12. geme. Pri celkovo štvrtom setbale na riterne nezaváhal.

Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou McDonalda. Jasnú prevahu mal pri vlastnom podaní i na príjme a za 20 minút uštedril Lukášovi „kanára“.

V rozhodujúcej časti pokračoval rodák z Kalifornie v dominantnom výkone. Nášmu tenistovi nič nevychádzalo, na kurte sa viditeľne trápil a za stavu 0:3 si nechal ošetriť ľavú nohu v oblasti ľavej slabiny. Ani po prestávke nedokázal súperovi vzdorovať, jeho pohyb bol limitovaný a pri manku 0:5 duel vzdal.

• Lacko získal v 2. sete 6 a v 3. sete 7 fiftínov
  • odvrátil len 2 z 8 brejkbalov
  • skrečoval premiérovo od augusta 2018, pre zranenie dokonca vzdal naposledy v máji 2014

Z vlaňajška obhajoval skúsený Slovák 2. kolo, no čaká ho len mierny rebríčkový pokles zo súčasnej 77. pozície pravdepodobne na začiatok deviatej desiatky.