Home Najdôležitejšie Lacko sa s Miami lúči už v prvom kole

Lacko sa s Miami lúči už v prvom kole

by Jana Sedláková

MIAMI – Nenasadený slovenský tenista Lukáš Lacko podľahol v 1. kole turnaja ATP Masters 1000 v  Miami (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) taktiež nenasadenému Čechovi Jiřímu Veselému po setoch 6:7 (2), 3:6. Zápas trval 1 hodinu a 50 minút.

Český tenista sa po brejku dostal v prvom sete do vedenia 2:1. Náskok si udržiaval, až pokiaľ pri servise Lacka za stavu 5:3 mal štyri setbaly. Tie však slovenský tenista odvrátil a v ďalšej hre prelomil podanie Veselého. Hráči si v ďalších gemoch držali servisy a o víťazovi tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ten jednoznačne ovládol Čech, ktorý Lackovi dovolil uhrať iba dva body.

Aj v druhom dejstve ako prvý prišiel o servis slovenský tenista. Veselý sa tak dostal do vedenia 3:1, o ktoré ale prišiel v ďalšej hre. Za stavu 4:3 Čech opäť uspel na riterne a šiel podávať na víťazstvo. Zápas už v nasledujúcom geme uzavrel na podaní po tom, čo premenil prvý mečbal.