Home Roland Garros Lacko sa v kvalifikácii Roland Garros o prekvapenie nepostaral

Lacko sa v kvalifikácii Roland Garros o prekvapenie nepostaral

PARÍŽ – Dvadsiaty deviaty nasadený Lukáš Lacko prehral v 1. kole kvalifikácie grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s francúzskou voľnou kartou Manuelom Guinardom v troch setoch 6:7(4), 6:4, 1:6.

V úvode zápasu dominoval napriek nulovej antukovej praxi náš tenista. Suverénne sa odpútal do vedenia 3:0 a náskok si dlho strážil. Pri servise na zisk prvého setu zaváhal, dovolil súperovi znížiť na 4:5 a nakoniec musela priniesť rozuzlenie až skrátená hra. Pomerom 7:4 ju získal Guinard.

Na začiatku druhého dejstva ťažil domáci dlháň z psychologickej výhody nadobudnutej obratom v prvom sete. Do vedenia 3:0 sa tentoraz odpútal on. Lukáš si vzal požičané späť v siedmom geme. V ďalšom priebehu jeho výkon gradoval. Perfektným bekhendovým obhodením zaknihoval brejk na 5:4, po zmene strán odolal dvom hrozbám straty podania a vynútil si rozhodujúci set.

V ňom znova nezachytil štart a nabral manko 0:3. Tentokrát sa nedokázal otriasť a v ďalších minútach jasne dominoval Francúz. Definitívne rozhodol brejkovou poistkou na 5:1, po ktorej si obhájil servis.