Home Najdôležitejšie Lacko po Wimbledone: „Od polovice trávnatej sezóny som hral tak ako som si predstavoval“

Lacko po Wimbledone: „Od polovice trávnatej sezóny som hral tak ako som si predstavoval“

by Michal Pokrivka
Lukáš Lacko

LONDÝN – Lukáš Lacko sa dostal v posledných týždňoch do veľmi dobrej formy. Na Wimbledone ju potvrdil postupom do 2. kola, kde však musel čeliť Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Aké má pocity zo zápasu a ďalšie plány?

„Myslím si, že prvé dva sety mali veľmi vysokú úroveň a z oboch strán to bol veľmi dobrý tenis. V treťom dejstve začal Roger skúšať nejaké veci, popadalo mu to do kurtu. Ja som netrafil nejaké lopty a nahrávky, preto mal tretí set hladší priebeh. Zaujímavé bolo, že na začiatku zápasu hral Roger drajv bekhend. Myslím, že vo výmenách som bol v tejto fáze zápasu lepší, dokázal som ho zatlačiť a držal som s ním krok,“ vrátil sa piešťanský rodák k vyrovnanému úvodu.

„Postupne zistil, že tento štýl mi celkom sedí a začal hrať svoj typický slajzovaný bekhend. Varioval ho po čiare, dával do neho bočnú rotáciu a postupne získaval prevahu. Ak som netrafil úder čisto alebo som ho zahral pomalšie, trestal ma forhendom, ktorý zrýchlil. Škoda, že som ho viac nepotrápil na riterne. Mal vysoké percento prvého podania, servoval do rohov. Dnes podával naozaj výborne. Hralo sa mu potom ľahšie, keď videl, že sa na riterne nedostávam do výmen,“ vysvetlil dôvody, ktoré postupne viedli ku vzrastajúcej dominancii favorita.

Slovenský daviscupový reprezentant aj v tomto roku potvrdil, že mu tráva sedí. „Od polovice trávnatej sezóny som hral tak ako som si predstavoval. Nakopol ma postup do hlavnej súťaže v Halle. Finále v Eastbourne považujem za veľký úspech. Teraz ma čaká séria turnajov v zámorí. Ešte zvážim, či sa na budúci týždeň predstavím v Newporte, kde je katastrofálna tráva, čo je náročné na psychiku. Určite absolvujem hardové turnaje v Atlante a vo Washingtone,“ dodal smerom k ďalšiemu programu.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + six =