Home Najdôležitejšie Lacko po skvelom výkone do finále ATP turnaja v Eastbourne

Lacko po skvelom výkone do finále ATP turnaja v Eastbourne

by Michal Pokrivka

EASTBOURNE – Lukáš Lacko si poradil v semifinále turnaja kategórie ATP 250 v anglickom Eastbourne (661 085 EUR, tráva vonku) so štvrtým nasadeným Talianom Marcom Cecchinatom po setoch 6:3, 6:4.

Náš tenista mal impozantný vstup do zápasu. Pri vlastnom podaní jasne dominoval, na príjme trestal každý súperov slabší druhý servis. Brejkom na 3:1 rozhodol o osude úvodného setu. Dve šance zvýšiť na 5:1 síce nevyužil, ale žiadne komplikácie nedopustil. V 9. geme premenil vďaka pokazenému riternu Taliana prvý setbal.

Druhé dejstvo odsýpalo naďalej rýchlo. Rodák zo Sicílie sa spoliehal najmä na pomoc podania, v otvorených výmenách zväčša slávili úspech Lukášove priame údery s dobrou dĺžkou. Za stavu 4:4 trafil skúsený Slovák viacero dobrých riternov a po forhendovej chybe nasadenej štvorky využil hneď prvý brejkbal. Po zmene strán sa blysol pri prvom mečbale učebnicovým víťazným „running“ forhendom po čiare.

https://www.youtube.com/watch?v=bk_8jKGVLS8

Zaujalo nás:

  • zápas trval len 58 minút
  • Lacko stratil pri vlastnom servise iba 7 fiftínov
  • pomohol si 9 esami
  • na riterne 2. podania mal 67-percentnú úspešnosť

„Teší ma, že po vyše šiestich rokoch som opäť vo finále turnaja ATP. Využil som dobrý žreb. V priebehu turnaja som síce narazil na kvalitných hráčov, no tráva nie je ich najobľúbenejší povrch, čo som zužitkoval. Počas celého turnaja dobre podávam a dnešný zápas nebol výnimkou. Od Cecchinata som čakal viac. Na antuke hral vynikajúco a aj v Eastbourne zdolal dobrých ‚travárov‘. Dnes však nemal svoj deň, nepadalo mu to tam v dôležitých stavoch, čo rozhodlo. Slajzovaný bekhend hral príliš rýchlo, nie pomalšie a precízne, robil z neho veľa chýb. Stále som čakal, že sa rozohrá a začne to byť vyrovnané, no našťastie sa nedostal k žiadnym šanciam,“ uviedol spokojný piešťanský rodák.

Vo svojom druhom finále na okruhu ATP, prvom od februára 2012, vyzve zverenec Filipa Havaja Nemca Mischu Zvereva alebo Kazacha Michaila Kukuškina.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × five =