Home Správy Lacko na challengeri v Ismaningu do štvrťfinále, zdolal nasadenú trojku

Lacko na challengeri v Ismaningu do štvrťfinále, zdolal nasadenú trojku

Lukáš Lacko

ISMANING – Šestnásty nasadený Lukáš Lacko zvíťazil v 3. kole turnaja ATP Challenger 90 v nemeckom Ismaningu (69 280 EUR +H, koberec v hale) nad tretím nasadeným Talianom Filippom Baldim 6:1, 6:4.

Lukáš mal vynikajúci vstup do zápasu. Začínal na servise a získal prvé tri gemy. Talian bol z vývoja poriadne zaskočený a v prvom sete bol skôr v pozícii štatistu. Náš tenista získal ešte jeden brejk, celý prvý set uzavrel po siedmich odohraných hrách. Na podaní využil prvý setbal.

Druhý set už nebol taký jednoznačný. Lacko si dlho nevedel vytvoriť príležitosť na zisk súperovho servisu. Obaja tenisti pôsobili na podaní sebaisto. V siedmom geme to ešte rodákovi z Piešťan pri brejkbale nevyšlo, no v deviatom už áno. Po zmene strán duel uzavrel.

• pomer es 8:3 z pohľadu víťaza
  • Lacko získal 26 z 32 fiftínov po prvom servise

Skúsený Slovák narazí vo štvrťfinále na víťaza zápasu medzi Rusom Tejmurazom Gabašvilim a Švajčiarom Marcom-Andreom Hüslerom.