Home Správy Lacko po dvoch tesných setoch do 3. kola challengeru v Kwangdžu

Lacko po dvoch tesných setoch do 3. kola challengeru v Kwangdžu

KWANGDŽU – Siedmy nasadený Lukáš Lacko zvíťazil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v juhokórejskom Kwangdžu (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) nad Paj Jenom z Číny 7:6(6), 6:4.

Prvý set nerozohral náš tenista najlepšie. Vinou straty servisu z tretej hry prehrával v ďalšom priebehu 1:3 i 2:4. Ribrejk zaknihoval v ôsmom geme, o niekoľko minút neskôr prišiel na rad tajbrejk. Číňan v ňom vyrovnal zo 4:6 na 6:6, ale ďalšie dve výmeny išli na konto Lacka.

V druhom dejstve sa odpútal Lukáš po dvoch brejkoch do vedenia 4:1. Paj Jen sa ani za hrozivého stavu nevzdal, okamžite znížil na rozdiel jedného gemu a v koncovke poriadne „hrýzol“. Pri manku 4:5 mal na príjme dve šance na vyrovnanie, skúsený Slovák však napokon posledný krok zvládol.