Home Najdôležitejšie Kyrgios: „Tenis na antuke nie je pre mňa vôbec tenis“

Kyrgios: „Tenis na antuke nie je pre mňa vôbec tenis“

by Michal Pokrivka

Austrálčan Nick Kyrgios si bol po Wimbledone oddýchnuť na Bahamách. Pred americkou turnajovou šnúrou sa opäť pripomenul tak, ako ho poznáme. Tentokrát si vzal na mušku antuku.

„Určite som v lepšej forme ako pred štyrmi mesiacmi. Veľa som na sebe pracoval v posilňovni, bola to zábava. Posledných pár mesiacov som bez zranení. Strávil som nejaký čas na Bahamách, aby som sa dal dokopy. Cítim sa sebaistý. Teraz ide do tuhého,“ uviedol rodák z Canberry, ktorý tento rok zápasil s bolesťami lakťa. Už dnes v noci ho čaká v Atlante v 2. kole Američan Noah Rubin. Potom prídu na rad turnaje vo Washingtone, Toronte a Cincinnati. Náročné leto vyvrcholí na US Open.

Nebol by to Kyrgios, keby rozhovor s médiami neokorenil nejakým kontroverzným výrokom: „Ak vyhráte Wimbledon, ste na športovom výslní. Vnímam ho ako miesto, kde sa začal hrať tenis. Ľudia vravia, že dnes náš šport na trávu nepatrí, ale nie je to pravda. Práve to je čistý tenis. Musíte byť talentovaní, aby ste na nej mohli hrať. Ak máte dobrý servis a ritern, máte vyhraté. Ak sa vydáte vpred (na sieť), ste odmenení. Na inom povrchu potrestaní. Tenis na antuke nie je pre mňa vôbec tenis. Neexistuje tam kreativita, nemusíte mať žiadne schopnosti ako na tráve, všetko je o kondícii.“

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 3 =