Home Najdôležitejšie Kvalifikantka Kužmová vyradila aj americkú favoritku: V boji o štvrťfinále ju čaká grandslamová víťazka

Viktória Hrunčáková

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande.

V úvodnom kole v pozícii kvalifikantky zdolala štvrtú nasadenú Američanku Bernardu Perovú 6:4, 6:4.

Kužmová proti americkej favoritke uspela najmä vďaka kvalitnému podaniu, keď po prvom servise získala viac ako 75 percent fiftínov a súperke nadelila aj deväť es.

O osude prvého setu rozhodol jediný brejk Kužmovej v siedmej hre, v druhom sa síce ako prvá k brejku dostala Američanka, keď dávala na 2:0, ale Kužmová vďaka dvom zobratým podaniam set otočila a za hodinu aj 38 minút sa na Novom Zélande radovala z postupu.

Čaká ju Raducanuová

V boji o štvrťfinále na Slovenku čaká britská grandslamová šampiónka a niekdajšia svetová desiatka Emma Raducanuová, ktorá na úvod v trojsetovej bitke vyradila iba 17-ročnú Češku Lindu Fruhvirtovú.

dvojhra – 1. kolo: Viktória KUŽMOVÁ (SR – Q) – Bernarda Perová (USA – 4.) 6:4, 6:4

Zdroj: ts, TASR