Home Správy Kužmová vo štvrťfinále WTA turnaja v Bukurešti neuspela

Kužmová vo štvrťfinále WTA turnaja v Bukurešti neuspela

BUKUREŠŤ – Druhá nasadená Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA International v rumunskej Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku) s Kazaškou Jelenou Rybakinovou 6:7(4), 3:6.

V prvom geme sa Slovenka dostala k dvom brejkbalom – Rybakinová však predviedla sériu úderov, ktorými ich odvrátila. Kužmová následne získala tri hry za sebou, keď stratila len tri fiftíny. Obe hráčky predvádzali silový tenis vídaný skôr na tvrdom povrchu. Nasadená dvojka podávala za stavu 5:4 na zisk prvého setu, ani dva setbaly jej nestačili a súperka vyrovnala. Rozuzlenie priniesol tajbrejk. Viki sa dostala do manka 2:4 aj 3:5, set ukončila dvojchybou.

Úvod druhého dejstva bol nesmierne vyrovnaný, obe protagonistky si držali nadpriemernú úroveň servisu. Prvý brejkbal si Kazaška vybojovala v piatom geme a premenila ho víťazným úderom. V nasledujúcej hre nevyužila naša tenistka štyri šance na ribrejk a ďalšie neprišli. V deviatom geme ukončila Rybakinová zápas na riterne, premenila prvý mečbal.

• Rybakinová odvrátila osem z deviatich brejkbalov, Kužmová dva z piatich
  • pomer víťazných úderov 29:26 pre Slovenku

Viktória Kužmová sa napriek vypadnutiu vráti do top 50, v Bukurešti ešte odohrá finále štvorhry po boku Kristýny Plíškovej.