Home Najdôležitejšie Kužmová na WTA turnaji v Taškente svoj prvý zápas zvládla

Kužmová na WTA turnaji v Taškente svoj prvý zápas zvládla

TAŠKENT – Turnajová jednotka Viktória Kužmová zvládla 1. kolo na podujatí kategórie WTA International v uzbeckom Taškente (250 000 USD, tvrdý povrch vonku). Američanku Francescu di Lorenzovú zdolala 7:6(3), 6:3.

Prvý set mal nesmierne vyrovnaný priebeh. Viktória si na servise počínala dobre, nepúšťala súperku k možnostiam na brejk. To isté ale platilo aj o di Lorenzovej, až na jednu výnimku v geme číslo tri. Favoritka však šancu nepremenila. Víťazku setu musel určiť tajbrejk. Viki mala v skrátenej hre lepší štart, pri výmene strán viedla 4:2. Náskok si bez problémov postrážila.

Druhé dejstvo začala Kužmová na servise veľmi zle. Američanka sa dostala k trom brejkbalom, záverečnú možnosť premenila. Košičanka sa do setu vrátila, keď získala gem číslo šesť. Od stavu 3:3 na kurte dominovala a nižšie postavenú súperku nepustila k žiadnemu gemu. Zápas ukončila ziskom dramatickej deviatej hry, v ktorej využila tretí mečbal.

• Kužmová odvrátila 7 z 8 príležitostí na brejk
  • pomer es z jej pohľadu 5:1
  • vyhrala prvý singlový zápas na tvrdom povrchu od marcového turnaja v Miami

Zverenkyňa Michala Mertiňáka si v 2. kole skríži raketu s Greet Minnenovou z Belgicka.