Home Najdôležitejšie Kužmová v Mexiku zvládla úvodnú prekážku: Poradí si aj s rozbehnutou domácou nádejou?

Kužmová v Mexiku zvládla úvodnú prekážku: Poradí si aj s rozbehnutou domácou nádejou?

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová

GUADALAJARA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa v mexickej Guadalajare prebojovala do kvalifikačného finále, keď v dnešnom úvodnom súboji zdolala grécku outsiderku Despinu Papamichailovú bez straty setu.


Kužmová ako nasadená kvalifikačná štvorka hneď od úvodu plnila rolu favoritky, keď v tretej hre zobrala súperke podanie a ako sa napokon ukázalo, išlo o kľúčový gem úvodného setu, keďže ďalší brejk už prvý set nepriniesol a za 47 minút sa po triumfe 6:4 radovala slovenská favoritka.

Aj keď na úvod druhého dejstva grécka outsiderka odvrátila obidva brejkbaly Kužmovej, v tretej aj piatej hre sa už Slovenka radovala z brejkov a razom vyhrávala 5:1. V siedmej hre mala Kužmová na podaní súperky na rakete dva mečbaly, ale trestuhodne ich zahodila a po následnom brejku gréckej outsiderky sa zápas ešte trochu zdramatizoval, ale Kužmová na podaní súperky využila hneď prvý mečbal a za hodinu aj 41 minút zvíťazila 6:4, 6:3.V boji o hlavnú súťaž na Kužmovú v Mexiku čaká domáca Fernanda Contreras Gomezová, ktorá v prvom vystúpení s čínskou favoritkou Yuanovou prekvapivo stratila len dve hry a na kurte strávila len 56 minút.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 − 4 =